Донорський проект ZdaiBlood

Поширюємо культуру донорства в Україні

Проблема донорства в Україні

*за даними МОЗ

В інших країнах

33,20

Донацій на 1 000 жителів за рік

В Україні

11,05

Донацій на 1 000 жителів за рік

Кожні 2 хвилини донори потрібні:

пацієнтам з захворюваннями крові

окремим породіллям та новонародженим немовлятам

хворим, які потребують різних операцій

окремим хворим на онкологічні захворювання

людям, які постраждали в аваріях та отримали важкі травми

Про проект

Донорський проект «Zdai Blood» був створений у березні 2016 року студентками НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» Дариною Власенко та Анастасією Магеррамовою. Пізніше до команди доєдналися Іванна Скорецька та Владислава Приступа, ставши не лише організаторами, а й постійними донорами крові та її компонентів.

З моменту створення основною діяльністю проекту є проведення постійних акцій із залучення молоді до здачі крові та здорового способу життя, а також популяризація культури донорства в Україні.

За час існування проекту

170

донорських акцій проведено

4000

учасників проекту залучено

516

літрів крові зібрано

45

згадок у ЗМІ

Чи можеш ти стати донором ?

Донором може стати кожен громадянин України віком від 18 років та вагою від 50 кг, який не має противопоказань. На сьогоді це абсолютно безпечна процедура, що допомогає не лише рятувати життя, а й піклуватись про своє здоров'я.

Читати про тимчасові та абсолютні противопоказання.

Здавай кров та збирай колекцію значків, що інформує
про елементи крові:

* за кожну успішну донацію можна отримати один значок

Елемент крові в організмі людини, який є захисником від різних алергенів. Саме еозинофіли зв’язують чужорідний білок, який, як правило, є причиною алергічних реакцій. А ще еозинофіли сприяють загоєнню ран, знищенню паразитів та зменшенню запалення.

Еозинофіл

Головний зі згортання крові. Знаєте, як загоюються ранки? Тромбоцити летять до місця розриву кровоносної судини, приклеюються до стінок, один до одного та утворюють пробку. Якби не тромбоцити, наші подряпинки кровоточили би нескінченно!

Тромбоцит

Базофіл розвідник у крові. Саме він першим виявляє хвороботворних шпигунів та перешкоджає їх поширенню по всьому організму. Як? Він їх «зв’язує», вивільняючи речовини-медіатори, а також посилює локальний кровотік та збільшує проникність судин. Його основна функція – не дозволяти алергенам поширюватись по всьому організму. Його головне завдання - не дозволити алергенам поширитись.

Базофіл

Всередині нейтрофіла – гранули з білком, який знищує хвороботворні мікроорганізми. Більш того, нейтрофіли виділяють секрет, який захоплює бактерії та грибки і виводить їх з крові.

Нейрофіл

Найрідкісніша та найлегша складова крові. Якщо зібрати кров у пробірку і дати постояти, саме плазма переміститься у верхній шар. Вона транспортує усі життєвонеобхідні речовини, а все зайве доставляє до нирок та благополучно виводить з організму.

Плазма

Лімфоцит – головна клітина імунної системи людини! Боротьба з усіма захворюваннями – це справа саме лімфоцитів. Як вони це роблять? Спершу розпізнають антигени. Потім руйнують так звані «погані» клітини. І, що не менш важливо, допомагають виробляти антитіла.

Лімфоцит

Моноцит – очисник крові. Його головна задача швидко вивести з організму залишки мікробів, мертві лейкоцити та запалені тканини. Окрім крові, він живе також в органах-фільтрах: печінці, лімфовузлах, селезінці та альвеолах легень.

Моноцит

Лейкоцит - допомагає протидіяти вірусам, виробляючи антитіла в організмі людини. Також ці клітини нападають на хвороботворні організми та знищують їх. Саме тому високий рівень лейкоцитів у аналізах крові це ознака хвороби, травми чи запалення.

Лейкоцит

Завдяки йому наша кров червона. Саме у цих клітинах живе червоний залізловмісний пігмент - гемоглобін. Еритроцити забирають кисень з легень, доносять його до клітин, а в легені повертають вуглекислий газ.

Еритроцит

Долучайся до проекту та отримай свій перший значок

Стати донором

Наша команда

Дарина Власенко

Дарина
Власенко

Засновниця проекту

Немає нічого неможливого, якщо ви виріте в щось. Не зупиняйтесь - і все вдасться!

Анастасія Магеррамова

Анастасія
Магеррамова

Засновниця проекту

«Що віддав - то твоє». Вірю, що чим більше віддаєш, тим більше наповнюєш світ і себе.

Владислава Приступа

Владислава
Приступа

Організатор проекту

«Вірність понад усе». Думаю, у житті треба бути вірним собі, своїй людині та власній справі. Інакше - втратиш усе.

Іванна Скорецька

Іванна
Скорецька

Організатор проекту

Мало просто вірити в добро-необхідно творити його щодня!

Ми поширюємо культуру донорства в Україні

Більше новин

Партнери

Долучайся до спільноти проекту та користуйся пропозиціями від наших партнерів, а також здавай кров та збільшуй шанси на життя тим, кому це потрібно

Стати донором

Поширюй проект та купуй продукцію з нашим лого

Весь прибуток від продажу продукції йде на розвиток проекту і поширення культури донорства в Україні та не несе в собі жодної комерційної вигоди

Чохол на телефон

Створимо чохол під твою модель телефону

290 грн

Футболка

Створимо футболку з логотипом проекту під твій розмір

420 грн

Брелок

Стандартний брелок з логотипом проекту

175 грн

Остання діяльність проекту

Більше фото